OT Winter - шаблон joomla Оригами

FOTO

Video

Draugai

 

Karate raida

Kova plikomis rankomis, tokia pat purvina, kaip pats žmogiškumas. Daugelis formų, kovoti kūmščiais, buvo atidirbamos visame pasaulyje, kiekviena iš jų parodo savo nacionalinę kultūrą. Tai, ką mes vadiname „karate“ - viena iš jų.

Karate atėjo iš kiniečio, Japonijos jūroje Riukiu. XVIIa. pradžioje, Japonai užpuolė Okinavą. Daugiau nei 250m. Okinava buvo užgrobta Japonų, jie uždraudė turėti ginklus, kad nebūtų pasipriešinimo. Tokiu būdu gyventojai buvo priversti gintis kūmščiu nuo japonų, plėšikų ir banditų.
Šiame periode, karate raida išpliko, bet tik XXa. karate pradėta mokytis atvirai.
1922m. Gičin Funakoši – profesorius iš Okinavos, pirmasis atvežė karate meną į Japoniją. Jis buvo pakviestas pademonstruoti karate meno. Japonai buvo labai pakereti to, ką išvydo, todėl paprašė Gičin Funakoši pasilikti jų šalyje ir išmokyti karate meno. Jis pasiliko Japonijoje iki pat savo mirties 1957m. G.Funakoši išgyveno 88 metus.
G.Funakošis apdirbo „KATĄ“ - kaip estetinį ir filosofinį espektą karate mene.
Mūsų laikais karate ir kiti kovos menai ištvėrė didelius pakitimus. Kaip ir kituose fizinio parengimo sportuose, buvo apdirbamas naujomis metodikomis, kurios pavertė treniruotes labiau efektyvingesnėmis. Šių dienų mokytojai – labiau patyrę, nei senų laikų mokytojai, dėka naujausių metodų apmokyti karate. Komunikacijos raidos, daugelio knygų, dėka, parašytų vienu tikslu, leidžia mokytojams perimti patirtį iš kitų mokytojų, ko nebuvo galima padaryti anksčiau.
Asmeniniai turnyrai taip pat turėjo reikšmę tolesniam karate technikos ir treniruočių metodų vystimuisi. Pilno kontakto kovose, kaip boksas, Mua – Tay, japonų kik-boksas, kontaktinis karate ir kiti, treniruočių metodika ir technika pasitvirtina kasdien.
Karate – tai ne tik kovos menas. Tai gyvenimo būdas, įrankis, leidžiantis posiekti tikslą ir prasmę egzistuoti. Per daugybę sunkių treniruočių, kiekviena išlaiko daug egzaminų. Tai leidžia pasireikšti charakteriui ir labai dažnai „šokteleti aukščiau galvos“.
Pasiekę naujo lygio, sužinoję naują techniką, matai sekantį etapą kuris reikalauja iš tavęs dar daugiau jėgų ir darbo. Kaip ir gyvenime išsprendus vieną problemą, atsiranda vis naujų sudėtingesnių problemų.Siekimas tobulinti techniką, ugdo kovotojo dvasią, padedančią tiems kurie užsiminėja karate daugelį metų, įveikti sunkumus ir nugalėti viską savo kelyje.