OT Winter - шаблон joomla Оригами

FOTO

Video

Draugai

 

Kyokushin istorija

Kyokushin karatė įkūrėjas - pasaulinio garso legenda Masutatsu Oyama. M. Oyama (Yong – I Choi) gimė 1923 m. liepos 27 d., Pietų Korėjos kaime . Kovos menais Ojama pradėjo užsiminėti gana vėlai, nuo 9-erių metų. Nežiūrint į tai, jog jo gyvenime buvo sunkių laikų, būdamas 15 metų, jis toliau domėjosi kovos menais, dziudo ir boksu, tačiau vieną kartą jis pastebėjo studentus, kurie mokėsi Okinavos Karate. Tai jį labai sudomino, ir jis nuvyko pas Gičiną Funakoši, kur jie mokėsi to, kas dabar vadinama Šotokan Karate. Mas Ojamos progresas treniruočių metų buvo toks didelis, kad jau 17-os metų jis turėjo II Dan (antrą Daną), o kai reikėjo tarnauti Japonijos armijoje, dvidešimties metų (20m.) Mas Ojama turėjo ketvirtą Daną.
Po sužalojimų Japonijoje, Antro Pasaulinio karo metu, Mas Ojama puolė į depresiją ir beveik neužsiminėjo karate. Laimei, jo gyvenime pasirodė Tak Nei Šu. Tuo metu Mas Ojamos giminaitis, mokytojas Tak, buvo vienas iš geriausių mokytojų Godžu Riu. Jis buvo fiziškai ir dvasiškai labai stiprus. Todėl paprašė Mas Ojamos, pašvęsti gyvenimą kovos menams. 23-ejų metų, Mas Ojama, nuvyko į Minobį treniruotis. Po 6 mėnėsių treniruočiu, noras tobulėti, tapo dar stipresnis, ir Mas Ojama priėmė sprendimą: tapti stipriausiu Japonijos karatistu.
Greičiausiai, kažkoks nepažistamas žmogus, slopinęs Mas Ojamą įvairiais būdais, ir sakęs jam, kad jis nepajėgus kovoti ir laimėti. Tačiau po kelių mėnėsių 1947m. Mas Ojama laimėjo pirmąjį nacionalinį Japonijos turnyrą, po Antrojo Pasaulinio karo. Tačiau Masutacu Ojama vis dar jautė širdyje tuštumą, dėl to, kad nesugebėjo išbūti vienumoje 3-ejus metus. Tuomet, Mas Ojama nusprendė, atiduoti visą savo gyvenimą tik karate.
Jis viską pradėjo išpradžių, tik šį kartą ant kalno Kijozumi. Dabar jo treniruotės tapo fanatiškomis, po 12 val. per dieną, dieną iš dienos jis treniravosi, stovint ant šalto ledo, medį - naudojant vietoj makivaros, ir darant ne vieną šimtą atsispaudimų per dieną. Kiekvieną dieną jis mokėsi sunkesnių dalykų, taip pat filosofijos. Po 18 mėnėsių, jis pilnai kontroliavo save.

Tuolabiau, mokytojui, nusprendusiam mesti iššūkį mažesnėm mokyklom ir įvesti naują metodiką kaip mokyti karate, vienos pergalės buvo aiškiai per mažai. Ojama greit suprato, kad padėti gali tik garsi reklama.

1950m. Sosai Mas Ojama pradėjo demonstruoti savo jėgą, kovojant su jaučiais (buliais). Iš viso jis kovojo su 52 jaučiais, 3 iš jų buvo nužudyti, o 49 jaučiams jis nukirto ragus, rankos smūgiu „šuto“.
1952m. Ojama nuvyko gastroliuoti į JAV, kur jo pasirodymai padarė didelį įspūdį publikai. Demonstruojant antgamtines galias: skaldė didžiulius akmens luitus, nukirsdavo viršūnes alaus buteliams, kurie nenukrisdavo; mušė savo pirštus plaktuku, rankomis ir kojomis perkirsdavo storiausias lentas.
Po daugelio apmokymo metų, Ojama kvietėsi į kovą įvairiausių kovos menų meistrus, taip pat ir boksininkus, ir pravedė 270 kovų su įvairiausiais kovotojais. Dauguma kovų, buvo laimėta vienu smūgiu! Kova niekada netrukdavo ilgiau 3 raundų ir labai rėtai užsitęsdavo keliomis sekundėmis. Jo kovos principas buvo labai paprastas: jis priartėdavo prie priešininko, ir jam trenkdavo, ko pasekoje, priešininkas gaudavo lūžį. Jei smūgis būdavo blokuojamas, jis bloką pramušdavo. Jei neblokuodavo – sulaužydavo šonkaulius. Ojama tapo įžymus, kaip „Dievo ranka“, lyg vadovaudavosi japoniškų kovų principu – „Vienas smūgis – mirtis“. Tai buvo pagrindinis karate tikslas.
1953m. Mas.Ojama įkūrė pirmą savo treniruočių salę, Medziro, Tokijo mieste.
1956m. buvo įkurta pastovi treniruočių salė.
1957m. nežiūrint, į tai kad dauguma neatlaikė sunkių treniruočių, Mas.Ojama turėjo 700 mokinių.
Dabar Ojama pradėjo kurti naują karate mokyklą – Kyokushinkai (Absoliučios tiesos draugija), priešingą anksčiau egzistavusiom karate mokyklų stiliams.
1994m. balandį, 70 metų amžiaus, Kyokushin karate įkūrėjas, numirė nuo plaučių vėžio, nors ir nerūkė. Už organizaciją paliko atsakingą, 5 DANo meistrą Akioši Macui. Ši padėtis, privedė iki to, kad visame pasaulyje daug politinių ir ekonominių klausimų dėl kyokushin yra neišspręsti, todėl dar ir dabar yra sprendžiami.